Bridž

Kurz bridžu

KURZ BRIDŽU   Od 8.3.2017 do 4.5.2017 sa každý štvrtok od 17:00 koná v Košickom bridžovom klube Kurz bridžu pre začiatočníkov (budova Ústavu matematických vied, Jesenná 5). Prvá lekcia je bezplatná, ak Vás bridž zaujme a rozhodnete sa kurz absolvovať ceny sú:… (ČÍTAŤ VIAC)

Krúžok bridžu 2017-2018

Náplň krúžku Kockový poker Pravidlá bridžu Matematický logik Praktické hranie bridžu Hodnotenie sily listu (Figúrové body) SAYC. Otvorenia Odpovede všeobecne. Komplexné body Mlyn Praktická hra bridžu Scrable Praktická hra bridžu Scrable na počítači Odpovede po otvorení jedna v drahej farbe… (ČÍTAŤ VIAC)

Náplň krúžku

Krúžok bridžu Čomu sa budeme na krúžku venovať? Objavíte tajomstvá bridžu. Bridž je kráľom kartových hier. Má medzi nimi podobné postavenie, ako šach medzi doskovými hrami. Bridž je uznaný olympijský šport. V mnohých krajinách, napríklad v Poľsku a Holandsku je… (ČÍTAŤ VIAC)

Obojstranná dražba

Obojstranná licitácia (tiež súťažná licitácia alebo súťažná dražba), obvykle je pri nej počet bodov medzi linkami vyrovnaný. Zatiaľ sme väčšinu času venovali jednostrannej licitácii, keď naša linka otvorila a súperi do dražby nezasahovali. Dnes si povieme niečo o obojstrannej licitácii. Kedy a ako môžeme… (ČÍTAŤ VIAC)

2. liga Východ

V piatok 24.3. sa začala hrať 2. slovenská bridžová liga, východná konferencia. V prvom polčase za družstvo K4 nastúpili dvaja členovia krúžku Erik a Matúš. Na druhý polčas nastúpil vedúci krúžku s pánom Tiborom Vargom. Hrali sme proti ostrieľanému družstvu… (ČÍTAŤ VIAC)

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich